Tashmahal Butik Otel

Ot Festivali

Gittikçe ünlenen festivallere ev sahipliği yapan Alaçatı’yı yılın her dönemi ziyaret etmeniz için bahaneniz var. Bu festivallerin en ünlüsü ise, her yıl düzenlenen “Geleneksel Alaçatı Ot Festivali”.

Alaçatı Ot Festivali, bölgenin geçmişten gelen kültürünü ve organik tarımın güzelliğini sizlere gösteriyor. Alaçatı’nın dar sokaklarından geçerken ot kokusuyla haşır neşir olabilir, bu otlardan hazırlanan o nefis lezzetleri damağınızda hissedebilirsiniz.

Doğanın güzelliğini tadında taşıyan, daha önce belki ismini dahi duymadığınız şahane yemekleri bu festivalde tadabilirsiniz. Giderken ön yargılarınızı bir kenara bırakın ve  iştahınızı kabartacak güzellikteki yemekleri tadın. Denemekten pişman olmayacağınızı söylercesine sizleri davet eden bu eşsiz lezzetler, sizler için taptaze hazırlanıyor.

Geleneksel Alaçatı Ot Festivali her yıl Nisan ayının başında düzenleniyor ve 3 gün boyunca sürüyor.

Festival, her yıl farklı bir temaya sahip. Beslenme kültürlerini öğreneceğiniz, sağlıklı beslenmeye dair yeni bilgiler edineceğiniz söyleşilere katılabilirsiniz. Ot yemeği pişirme ve ot toplama gibi yarışmalara katılarak eğlenceli dakikalar geçirebilir, yemek atölyelerine katılmayı seviyorsanız farklı otları yakından tanıma şansı da yakalayabilirsiniz.