Tashmahal Butik Otel

Plajlar

Alaçatı plajları temiz ve berrak koylarıyla ünlü olmasının yanısıra, rüzgar sörfüne elverişli olması ile yıldan yıla popülaritesini artırıyor. Yıl boyunca esen rüzgar, dünyanın her yerinden sörf tutkunlarını Alaçatı’ya çekiyor.

Alaçatı plajları yüzmek ve güneşlenmek için ideal koşullara sahip. Yazın bunaltıcı havasında, yıl boyunca esen rüzgarlarıyla serinleyecek, burayı çok seveceksiniz.

Alaçatı plajlarında, şezlongunuzda uzanırken saatlerce hiç sıkılmadan kitap okuyabilir, müzik dinleyebilir ve içeceğinizi yudumlayabilirsiniz.

Alaçatı Plajları

Çark Plajı: Alaçatı’nın en ünlü plajıdır. Her yaz binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Pırıl pırıl bir denize sahip olan plajda özellikle yazları pek çok ünlüyü görebilmek mümkündür.

Piyade Plajı: Tıpkı Çark Plajı gibi tertemiz bir denize ve kumsala sahip olan plajın kumlarında uzun yürüyüşler yapmak tatilcilerin en sevdiği şeylerden biridir.

Sole Mare Beach Club: Alaçatı’nın en gözde beachlerinden biri diyebiliriz. Gazetelerin tatil rehberi köşeleri tarafından sürekli ilk 10’da gösterilen Sole Mare gündüz muhteşem sahiliyle gece de sınırsız ve sabaha kadar süren eğlencesiyle tüm tatilcilerin gönüllerini fethetmeyi başarıyor.

Babylon Beach Club: Gündüz saatleri sörf yapıp plaj voleybolu oynayıp eğlenirken gece de geç saatlere kadar eğlenebilirsiniz. Babylon Beach Club’da eğlence ve coşku 24 saat sürüyor.

Bianco Beach Club: 24 saat eğlencenin bitmediği bir diğer mekan Bianco, leziz yemekleri, plajdaki eğlenceli ve hareketli atmosferi ve gece de Dj’lerin üstün performansıyla mekanı tatilcilerle doldurmayı başarıyor.

Alaçatı Windsurf Paradise: Alaçatı yat limanına yakın olan Windsurf Paradise rüzgar sörfünü öğrenmek isteyenler için sığ alanı ile ideal bir ortam sağlamaktadır. Hiç yüzme bilmeyenlerin de burada rahatlıkla yüzmeyi öğrenebileceği ve hem güneşlenip hem eğlenebileceği bir ortam bulunmaktadır.

Yumru Koy: Rüzgar sörfü kulüplerinin yer aldığı Yumru Koyun kıyıdan kıyıya uzaklığı 1900 metredir. Doğu kıyısının dağ olması, açık deniz korkusunu ortadan kaldırmaktadır. Alanın üç bir tarafı kara ile çevrilidir, sadece güney kısmı açıktır, bu nedenle oldukça güvenlidir. Bu koyda rüzgar sörfünün yanı sıra, kite sörf de yapılmaktadır.

Seaside: 5000 m²’lik kumsala sahip olan Seaside Alaçatı’nın en temiz denizine de sahiptir. Restoranı, kulübü ve konser alanı ile Türkiye’nin en büyük açık hava eğlencelerine ev sahipliği yapar.

Ilıca Plajı: Alaçatı’ya yakın konumu ile en çok tercih edilen plajlardan olan Ilıca 2 km. uzunluğu ile kalabalığa rağmen rahatlıkla denize girmeniz mümkün. Termal tesisler de bu bölgenin çekiciliğini artırıyor.