Tashmahal Butik Otel

Yeme – İçme

Alaçatı’ya gelmeniz için bir neden daha; Ege esintilerini yaşayacağınız zengin bir mutfak!

Alaçatı sınırları içerisinde yemek yiyip vakit geçirirken zevk alacağınız bir çok yeme içme mekanı bulunuyor. Ege mutfağını seviyorsanız, Girit ve Rum mutfağı ağırlıklı lezzetler için Alaçatı’yı ziyaret edebilirsiniz. Özellikle organik domatesi ve biberi, köy yumurtası ve doğal balları ile Alaçatı’nın zengin lezzet çeşitliliğinden tadabilirsiniz.

Taze yiyeceklerin her çeşidini bulabileceğiniz Alaçatı Pazarı’nda alışveriş yapabilir, yiyecekleri sanki dalından koparmış gibi evinize götürebilirsiniz. Belde ziyaretinde vaktiniz olursa, doğal görüntüsünün korunmaya çalışıldığı, organik üretimin ve sakin köy hayatının devam ettirildiği Alaçatı köylerini de gezebilirsiniz.

Alaçatı, her zevke uygun ürünleri barındıran pastanelere sahip. Alaçatı’nın simgesel tadlarından olan damla sakızlı ürünleri, kurabiyeleri ve dondurma çeşitlerini tadabilir, damla sakızlı türk kahvesi ile damağınızı ödüllendirebilirsiniz.

Sadece klasik Ege kahvaltısı için bile Alaçatı’yı ziyaret edebilirsiniz. Türk kahvaltısının vazgeçilmezleri olan simit, gözleme, sucuklu yumurta ve menemen ile kahvaltı ederken deniz havası almak gününüze keyifli bir başlangıç yapmanızı sağlıyor. Kahvaltı demişken, Alaçatı’nın sakız reçelinden tatmayı unutmayın!

Alaçatı restoranlarında, çeşit çeşit mezelerden ve arka bahçenizden toplanmış hissi yaratacak taze otlardan tadabilirsiniz. Deniz ürünleri çeşitliliği ile güzel bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Alaçatı’da kumru yemek için favori mekanlar vardır. ‘Alaçatı’nın en iyi kumrucusu’ her zaman tartışma konusu olmuştur. Tarihi, kullanılan ekmeği ve iç malzemesi ile beğeninize sunulan mekanları araştırın, çevrenizden bilgi edinin ve kumru tatmadan dönmeyin.

Alaçatı midyesinin görüntüsü ve tadı alışılmışın dışındadır ve farklıdır. Kıvamında pilav hazırlanır, içerisindeki midye eti bozulmadan midyeye eklenir. Lezzetinden ödün vermeyen midyeyi bir kez tadın, düşündüğünüzden daha fazla tüketeceğiniz kesin.