Tashmahal Butik Otel

Mutfağımız

TashMahal Otel Alaçatı’nın mutfağı konuklarına daima açıktır.

Siz değerli misafirlerimiz kahvaltınızı arzu ettiğiniz şekilde bahçede, avludaki antik kartal mozaiğin üzerinde ya da içeride şömine başında yapabilirsiniz. Siz mekanın tadını çıkarırken, kahvaltınız önünüze servis edilir. Her biri kendine özgü olan tatlardan dilediğiniz kadar ilave yapılır.

Butik otelimizin kahvaltısında, her biri yöresinden özenle seçilerek alınan ürünler ikram edilir. Çeşme’nin güneyinde yetişen yağlı zeytin diye bilinen doğal siyah zeytin, çizik yeşil zeytin ve natürel taş sızma zeytinyağı kahvaltımızı benzersiz kılan özelliklerden sadece birkaçıdır.

Şüphesiz ki yöremizden lezzetlerimiz de herkes tarafından çok sevilir. Nefis tatlı lor, İzmir tulumu ve diğer peynir çeşitleri. Üç çeşit odun fırını ekmeği ve çıtır Alaçatı simitleri. Daha da yakından, bahçemizdeki ağaçların meyvelerinden hazırladığımız reçellerimiz de mevcut. Reçellerimiz, meyveler koku ve nefasetini korusun diye güneşte pişirilerek hazırlanır. Bu pişirim tarzı ile servis edilen reçellerin tadına doyum olmuyor. Kahvaltıda ikram edilen ve doğal yollarla yetiştirilen domates, salatalık ve sivri biberler civardaki bahçelerden tek tek seçiliyor. Taze demlenmiş çayın yanı sıra istediğiniz kahve çeşitleri, taze sıkılmış portakal suyu, menemen ve yumurta çeşitlerini de tadabilirsiniz. Karışık omletimizi mutlaka denemelisiniz.

TashMahal Otel’e mevsiminde gelmişseniz, reçellerin güneşte nasıl kıvamlandırıldığına, yediveren limon ağacından limonata yapmak için limon toplamamıza tanıklık edebilir, dilerlerseniz bize katılabilirsiniz. TashMahal Otel’de Sakız adasından gelen sakızlarla hazırladığımız kurabiyelerimizi ve nefis limonatamızı denemelisiniz.

Akşam yemeğini TashMahal’in büyülü bahçesinde yemek isteyenler için; restauranta önceden rezervasyon yaptırmayı unutmamalısınız!